Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Formula calcul punctaj pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Formula calcul punctaj pensie

Pentru luna aprilie 2001, la un salariu brut de 28.870.592(câștig salarial), cu salariu mediu brut 4.321.748, casa de pensii a calculat 2,87984 puncte. Este corect așa? Care este formula pentru că 28870592/4321748=6,68038 puncte? Mulțumesc
IlincaBoureanu, utilizator
Faceti-va cont online la CNPP si consultati cifrele cu ei.
Doar cu ei puteti lamuri problema.
Cifrele sunt din cont CNPP. O să întreb acolo. Mulțumesc.